W Centrum Onkologii Kielce ruszają zabiegi rekonstrukcji po usunięciu nowotworu

W Centrum Onkologii Kielce ruszają zabiegi rekonstrukcji po usunięciu nowotworu

W Centrum Onkologii w Kielcach ruszają nowe zabiegi, które umożliwią rekonstrukcję po usunięciu nowotworu. To duża szansa dla pacjentów, którzy wcześniej byli uzależnieni od protez i sztucznych implantów.

Jakie zabiegi będą oferowane

Pacjenci będą mieli do wyboru różne zabiegi rekonstrukcyjne. Jednym z nich będzie lipofiling, czyli przeszczepienie tkanki tłuszczowej z innych części ciała na miejsce, gdzie usunięto nowotwór. Ta metoda pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu.

Innym zabiegiem, który będzie oferowany w Centrum Onkologii, będzie rekonstrukcja za pomocą siatek specjalnego typu. Są one wypełnione materiałem umożliwiającym rozwój własnych komórek pacjenta, dzięki czemu możliwe jest stworzenie naturalnej tkanki, która zastąpi tę, która została usunięta w wyniku choroby.

W Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzane będą również zabiegi odtworzenia brodawki sutkowej i rekonstrukcji piersi. Wszystko po to, aby pacjenci mogli odbudować swoją pewność siebie i poczucie kobiecości po ciężkiej chorobie.

Dlaczego takie zabiegi są potrzebne

Usunięcie nowotworu to dla każdego pacjenta ogromny stres. Jednak to zaledwie początek drogi. Wiele osób po operacji doświadcza trudności związanych z akceptacją siebie i własnego ciała. Często ubytek tkanki lub organu jest widoczny i wpływa to negatywnie na samopoczucie chorych.

Zabiegi rekonstrukcyjne pozwalają pacjentom poczuć się lepiej ze swoim ciałem. W przypadku kobiet, odbudowa piersi może znacząco polepszyć ich samoocenę i zwiększyć pewność siebie.

Warto również zauważyć, że protezy lub sztuczne implanty nie są idealnym rozwiązaniem. Mogą być niewygodne, bolesne, a czasami wymagają wymiany. Rekonstrukcja za pomocą własnej tkanki jest zdecydowanie bardziej naturalna i trwalsza.

Jakie są perspektywy dla pacjentów

Dostępność zabiegów rekonstrukcyjnych uzupełniających po usunięciu nowotworu to duży krok naprzód w leczeniu onkologicznym. Oznacza to, że pacjenci mają teraz szansę na rehabilitację estetyczną. Oczywiście, każdy przypadek jest inny i nie wszyscy pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z takich zabiegów. Jednakże, fakt, że takie opcje są dostępne w Centrum Onkologii w Kielcach, stanowi ogromną szansę dla wszystkich tych, którzy chcą odbudować swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości po ciężkiej chorobie.