Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Osiągając pewien wiek, nagle zaczynamy zauważać nieuniknione oznaki starzenia: zmarszczki, zwiotczała skóra, usta tracą kolor i kształt… W pewnym wieku skóra traci jędrność i elastyczność, powodując liczne zmiany w jej strukturze i wyglądzie. Na szczęście dzisiejsza technologia daje nam możliwości, które pomogą pokonać te problemy, a natura dostarczyła nam substancję, która odejmie twojej skórze lat. Tym naturalnym eliksirem młodości jest kwas hialuronowy.

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy?

Chociaż kwasu hialuronowego nie można pić, aby momentalnie stać się młodszym, jest to naturalna substancja, która jest najbardziej zbliżona do legendarnego eliksiru młodości. Występuje on w naszym organizmie w tkance łącznej, ciele szklistym oka oraz chrząstkach stawowych.

Cechą szczególną kwasu hialuronowego jest to, że może on wiązać ogromne ilości wody. Dzięki temu działa jak naturalny balsam, utrzymując skórę miękką, elastyczną i nawilżoną. Niestety wraz z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej tej cudotwórczej substancji, co prowadzi do powstawania zmarszczek, suchości i utraty jędrności skóry.

 Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy stosowany jest głównie w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek i powiększania ust. Cząsteczki kwasu hialuronowego wstrzykiwane w skórę zachowują się jak elementy budulcowe tkanek – wypełniając je i ujędrniając. Rezultatem jest elastyczna, nawilżona, naturalnie wyglądająca cera. Kwas hialuronowy stał się także popularnym wypełniaczem do ust – skutecznie powiększa i modeluje je, spłycając wokół nich mikrozmarszczki.

W teorii brzmi to świetnie. Ale czy to faktycznie działa? Odpowiedź brzmi: tak. Potwierdzają to badania kliniczne, których wyniki w 2008 roku opublikował The Archives of Dermatology. Wskazują, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest najskuteczniejszą metodą w zwalczaniu starzejącej się skóry i w wypełnianiu ust. Stwierdzono, że miejscowe stosowanie formuł kwasu hialuronowego doprowadziło do znacznej poprawy nawodnienia i elastyczności skóry, a efekty utrzymywały się aż do 12 miesięcy.

Beautiful young woman outdoors in sunny day. Portrait of a pretty girl

Modelowanie ust w klinice Brodkiewicz & Skibicka

Jeszcze do niedawna najczęstszymi metodami na powiększanie ust było wstrzykiwanie kolagenu lub autogennej tkanki tłuszczowej. Jednak były to metody, które powodowały liczne powikłania. Kwas hialuronowy jest bezpieczniejszy, a efekty utrzymują się o wiele dłużej.

Brodkiewicz & Skibicka Medical Center to gabinet medycyny estetycznej, który oprócz rutynowych zabiegów ma w ofercie także bardziej skomplikowane i innowacyjne zabiegi, takie jak np. przeszczep tkanki tłuszczowej czy usuwanie przebarwień skórnych metodą laserową. To klinika, którą cechuje bogate doświadczenie w branży, nowoczesny sprzęt i przyjazna atmosfera.

Zabieg modelujący usta kwasem hialuronowym trwa zaledwie 30 minut. Efekty widoczne są natychmiast, a piękniejszymi, pełniejszymi ustami możesz się cieszyć nawet do 12 miesięcy! Sprawdź ofertę kliniki Brodkiewicz & Skibicka: http://brodkiewicz-skibicka.pl/zabiegi/wypelnianie-powiekszanie-ust/.